НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Говерла-Закарпаття 0:1. Результативна помилка в обороні Зірки ###

«Зірка» - «Говерла-Закарпаття» 0:1 (0:1) (Печенкін, 17)

«Зірка»: Товт, Порошин (Поляхов, 70), Пінчук, Стоян, Смалько, Скляр (Чорномаз, 83), Рудницький (Крохмалюк, 59), Батальський (Гунченко, 46), Дурай, Луценко, Кочура.

«Говерла-Закарпаття»: Надь, Єлісєєв, Райчевіч, Гібалюк, Нудний, Комарницький, Печенкін (Бобаль, 72), Трухін, Кучеренко (Свиридов, 57), Щедраков, Міщенко (Ситник, 81).

Попередження: Кочура, 19- Скляр, 70- Крохмалюк, 70- - Гібалюк, 21- Нудний, 72- Свиридов, 90+3.

Сьогодні стартував 21-ий чемпіонат (в нинішньому сезоні ПФЛ змінив формулювання першої ліги «першість» на «чемпіонат») України серед команд першої ліги. Волею жеребкування кіровоградській «Зірці» календар подарував в перших двох турах домашні протистояння, перше з яких відбулося сьогодні: в гості до «Зірки» завітала ужгородська команда. До речі, лише за день до матчу ужгородська команда отримала атестат на участь в змаганні і змінила свою назву: на ПФЛ зазначено назву «Говерла-Закарпаття», а за запевняннями представників клубу з Ужгорода їх назва без приставки «Закарпаття», тобто, «Говерла». Ось такий парадокс.

В міжсезонні склад гостей зазнав чималих змін. Так, до ужгородської команди із «Кримтеплиці» перебралося кілька новачків, котрі працювали раніше під керівництвом Олександра Севидова в кримському клубі. В основному складі в звітному матчі вийшли екс-кримчани Печенкін, Трухін та Щедраков (також в «основі» вийшов Кучеренко, котрий до переходу до київської «Оболоні», з якої перейшов до ужгородської команди, теж виступав під керівництвом Севидова в «Кримтеплиці»): як показав перебіг даного матчу, влучний удар першого з них і вирішив долю матчу…

З шести новачків кіровоградської команди в «основі» звітного матчу вийшов лише центральний захисник Тарас Дурай. З перших хвилин зустрічі на футбольному полі гра відбулася в не високому темпі, що було не дивним, адже в таку спекотну погоду було досить складно грати. На протязі всього матчу було чимало боротьби, особливо в центрі поля. На початку зустрічі запам’ятався контрвипад кіровоградців: вихід чотири на чотири завершував Роман Луценко, удар якого встиг заблокувати захисник суперника, повторний удар Олександра Батальського не був сильним і м’яч став легкою «здобиччю» голкіпера гостей Олександра Надя.

На 17-ій хвилині матчу стався ключовий епізод, який завершився забитим єдиним м’ячем гостями: після помилки центру оборони «Зірки» перший удар нападника гостей парирував Андрій Товт, але першим на добиванні був Станіслав Печенкін, який безперешкодно пробив у ворота «Зірки». Після пропущеного м’яча господарі намагалися зрівняти рахунок, але марно. Чимало боротьби, порушень правил з боку обох команд і спека збивали темп гри, яка не балувала глядачів небезпечними моментами. Так, до перерви удари Олександра Кочури на 23-ій хвилині – голкіпер впевнено зіграв, зафіксувавши м'яч в своїх руках, та на 44-ій хвилині, коли м’яч пролетів над перекладиною воріт гостей, надзвичайно небезпечними складно назвати. Лише один небезпечний момент в першій половині зустрічі претендує на формулювання «стовідсотковий»: на 35-ій хвилині після чудової скидки головою Андрія Порошина Роман Луценко за 6 метрів до воріт суперника вийшов тет-а-тет з голкіпером Олександром Надем, але, на жаль, програв дуель своєму опоненту. Наприкінці першого тайму напівмомент створили гості: Олег Міщенко під кутом вийшов на ворота «Зірки» і пробив у дальній кут воріт господарів – Андрій Товт впевнено зіграв. Тож на перерву команди пішли за мінімальної перемоги гостей.

В перерві матчу тренерський штаб ФК «Зірка» провів одну заміну: на вістрі атаки замість Олександра Батальського вийшов Дмитро Гунченко. Дана заміна особливо не вплинула на гру господарів в атаці. Хоча перші десять хвилин другої половини зустрічі могли «подарувати» «Зірці» надію на нічию. Так, на 49-ій хвилині чудова трьохходівка Кочура - Порошин - Луценка завершилася ударом Романа головою вище воріт. А на 52-ій хвилині головний арбітр зустрічі Андрій Кутаков в епізоді, коли Андрій Смалько ввірвався в штрафну суперника, поставив корпус і впав, мав привід призначити одинадцятиметровий у ворота ужгородців, але це не сталося. Нагадаємо також, що саме Кутаков працював на матчі минулого сезону в Алчевську «Сталь» - «Зірка», в якому у ворота кіровоградців поставили два сумнівні пенальті.

В середині другого тайму обидва наставники провели заміни для вирішення різних завдань: гості намагалися втримати перевагу 1:0 і не поступатися супернику, а господарі старалися збільшити темп та швидкість своїх атак. На жаль, футболісти, котрі вийшли на заміни не підсилили гру кіровоградців. Так, можна відзначити, що Богдан Поляхов дещо загострив гру на фланзі своїми швидкісними проривами, а от «другий поверх» після того, як поле залишили Олександр Батальський та Андрій Порошин, був програний. Варто відзначити, що в звітному матчі вихованець кіровоградського футболу Андрій Порошин виділявся своїм бажанням загострити гру, віддав чимало не поганих передач і був досить активним.

На 69-ій хвилині матчу після чудової розрізної передачі Олександра Кочури Дмитро Гунченко вийшов тет-а-тет з голкіпером гостей Олександром Надем і мав зрівнювати рахунок, але арбітр зафіксував у Дмитра положення поза грою. Кінцівка матчу запам’яталася нервовою грою у виконанні обох команд. Фінальний свисток арбітра матчу зафіксував мінімальну перемогу гостей з рахунком 1:0.

Також варто зазначити, що, на жаль, і в Кіровограді є горе-вболівальники, для яких біль гравців суперника викликає сміх. Це стосується епізоду матчу, коли з близької відстані Тарас Дурай м’ячем влучив в обличчя Олександра Ситника, який, до речі, до переходу в ужгородський клуб виступав за кіровоградську «Зірку». Перші прояви спостерігалися в матчі з «Олександрією» - епізод отримання травми Франком Онгфіангом. Будемо вірити, що на далі на стадіоні вболівальники будуть більш толерантними до гравців суперника і цінуватимуть роботу футболістів, котрим досить не легко вибігати 90 хвилин в таку спекотну погоду та показати добротний футбол.

На післяматчевій прес-конференції наставник гостей Олександр Володимирович Севидов зазначив, що йому було не легко знайти ту гру своєї команди, котра б дозволила перемогти такого не простого суперника як «Зірка», котра в минулому сезоні з інтервалом один тиждень із загальним рахунком 7:0 перемогла його команди. Головний тренер «Зірки» Анатолій Іванович Бузнік зазначив, що суперник мав лише один шанс забити і ним скористався – припустилися помилки оборонці кіровоградської команди.

Ужгородська команда під новою-старою (в історії ужгородської команди була назва «Говерла») вивіскою вдало стартувала і в дебютному матчі святкувала перемогу. В наступному турі, 23 липня, на ужгородську команду чекає цікаве домашнє протистояння з ФК «Севастополь». Підопічні Анатолія Бузніка в другому турі вдома прийматимуть дебютанта ліги, переможця групи «А» української другої ліги МФК «Миколаїв».