НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Первая лига. Говерла-Закарпатье - Зирка - 2:0 ###

Первая лига. Говерла-Закарпатье - Зирка - 2:0

В стартовому турі другого кола нинішнього чемпіонату кіровоградська «Зірка» завітала в гості до одного із головних фаворитів у боротьбі за путівку до Прем’єр-Ліги України ужгородської команди «Говерла-Закарпаття». До звітного матчу ужгородці підійшли на другому місці, маючи ту ж кількість очок, що і лідер запорізький «Металург». В попередньому матчі ужгородці зазнали поразки, то ж сьогодні бажали реабілітуватися на очах рідних вболівальників. Не простий для кіровоградської команди передбачався матч, адже в нинішньому чемпіонаті у всіх семи домашніх матчах «Говерла-Закарпаття» святкувала перемоги.

Як і перед кожним матчем тренерський штаб «Зірки» має кадрові проблеми. Якщо дискваліфікації нині обходять стороною, то от лазарет не пустую. Якщо Максим Сирота та Олександр Кочура вже чимало матчів пропустили, то три футболісти травмувалися недавно. В попередньому матчі, вийшовши на заміну отримали пошкодження Іван Рудницький і Денис Мазний. На тренуванні перед матчем з «Арсеналом» травмувався камерунський легіонер Франк Онгфіанг. Радує лише те, що після складної травми відновився Андрій Смалько. Нагадаємо, що він травмувався ще в 5-му турі чемпіонату у Добромилі в матчі з ФК «Львів».

В стартовому складі кіровоградців вийшов Андрій Порошин, який попередній матч пропускав у зв’язку із дискваліфікацією. В другому матчі поспіль із перших хвилин вийшов молодий гравець кіровоградської команди Вячеслав Самойленко. По інших позиціях особливих змін у порівнянні з попередніми матчами немає. У «старті» господарів «кидається в очі» відсутність екс-гравця «Зірки» Олександра Ситника, Сергія Кучеренка та Чарльза Невуче. Всі троє на лаві запасних. Гідне підсилення гри в Олександра Севидова.

Матч розпочався досить жваво. Господарі на стартових хвилинах створили одну досить небезпечну атаку, яку завершував Євген Єлісєєв – Антон Ситников парирував його удар, Дмитро Трухін не зміг вчасно замкнути дальню штангу. У відповідь гості виконали небезпечний простріл – адресата передача Романа Бочкура не знайшла. В іншій контратаці «Зірки» Вячеслав Самойленко у боротьбі з Єгіше Мелікяна біля дальної штанги воріт суперника порушив правила, а епізод був досить небезпечним. На 11-ій хвилині матчу запам’ятався сольний прохід гравця господарів Дмитра Трухіна – екс-гравець «Кримтеплиці» пройшов до кутової позначки «Зірки» і виконав передачу в центр штрафного майданчику- на щастя центральні захисники «Зірки» впевнено зіграли.

Ужгородці, по при те що є одним із лідерів першої ліги, припускалися помилок, втрачаючи в простих ситуаціях м’яч і у власному штрафному майданчику – Павло Чорномаз не скористався «подарунком», пробивши в сітку зовнішньої сторони воріт господарів.

На 20-ій хвилині біля воріт «Зірки» було досить небезпечно: кілька ударів суперника самовіддано заблокували захисники гостей та голкіпер Антон Ситников, а завершилася та атака ударом вище воріт у виконанні Павла Щедракова. Через дві хвилини кіровоградці відповіли хорошим моментом: після вкидання ауту Романом Бочкуром Андрій Порошин головою скинув м’яч на Самойленка – після удару Вячеслава «круглий» пролетів над перекладиною воріт Олександра Надя.

На 32-ій хвилині у простій ситуації помилився Роман Бочкур – на щастя, Олег Міщенко не очікував цього і на м’яч не пішов. Через хвилину Платон Свиридов виконав досить небезпечний удар із-за меж штрафного майданчику – м’яч пролетів поруч зі штангою воріт Ситникова. На 37-ій хвилині Микола Гібалюк виконав не погану подачу з флангу – Платон Свиридов головою у боротьбі з Ігорем Крижанівським пробив вище воріт. Знову на фланзі помилився Роман Бочкур – Олег Міщенко потужно пробив у дев’ятку воріт - Антон Ситников продемонстрував чудову реакція і «витяг» м’яч. Через хвилину вже Антон парирував удар Дмитра Трухіна. Тяжкі хвилини для кіровоградців були. А за три хвилини до завершення першого тайму матчу гості вийшли чотири на три гравці суперника – на жаль, не точна передача Олександра Скляра зупинила даний перспективний контрвипад «Зірки». Перша половина зустрічі завершилася без забитих м’ячів.

На початку другого матчу біля воріт гостей була пожежа: Лаша Джакобія в штрафному майданчику обіграв трьох опонентів і вийшов тет-а-тет з Антоном Ситниковим – голкіпер кіровоградців відмінно зіграв, вигравши дуель у грузинського легіонера «Говерли-Закарпаття». Через дві хвилини знову Лаша Джакобія загрожував воротам гостей – його удар відбив Антон Ситников – на добивання пішов Платон Свиридов. Голкіпер «Зірки» заволодів м’ячем, по при те, що проти нього порушив правила гравець ужгородців.

На 61-ій хвилині господарі вийшли вперед: після подачі зі штрафного Джакобія в сумбурі переправив м’яч у ворота гостей – 1:0 на користь «Говерли-Закарпаття». Хочеться зупинитися на епізоді призначення штрафного удару. Мірко Райчевіч, обіграючи Олександра Скляра, підіграв собі рукою і в подальшому ж Олександр порушив правила – спочатку ж було порушення правил з боку гравця господарів?

Через кілька хвилин підопічні Олександра Севидова подвоїли перевагу в рахунку: знову Лаша Джакобія результативно замкнув подачу партнера з флангу. На 69-ій хвилині Павло Чорномаз загострював гру біля воріт суперника, після не точного пасу Миколи Гібалюка на голкіпера – центральний захисник господарів відтиснув Павла від м’яча. Після встановлення рахунку 2:0 господарі не особливо старалися йти вперед, по довго тримаючи м’яч.

На 79-ій хвилині Андрій Смалько перехватив м’яч і з Віталієм Андрухом вони вийшли на два захисника суперника – Віталій вирішив пробити і його удар заблокував опонент. Через хвилину воротам господарів загрожував Дмитро Осадчий – не встиг до м’яча. Також прикрість сталася наприкінці матчу: травмувався Олександр Скляр і кіровоградська команда догравала зустріч в меншості. Досить жорстко грали господарі в кінці матчу. Чарльз Невуче підступно зіграв проти Ігоря Крижанівського, діставалося і Андрію Шибку, і Дмитру Осадчому. Матч завершився з рахунком 2:0 користь господарів.

Цікаво відзначити, що фан-група в «Говерли-Закарпаття» мало чисельна. На звітному матчі було присутні 10-12 чоловік. Ясна річ, їх не досить чутно на стадіоні. В даному компоненті ФК «Зірпка» має гордитися своїми відданими вболівальниками, які і вдома, на виїзді, палко і гучно підтримують свою рідну команду.

В наступному турі кіровоградська «Зірка» в гостях зіграє з МФК «Миколаїв». Матч відбудеться 5 листопада. А в Кіровограді вболівальники футболу побачать гру своєї команди 12 листопада. Початок матчу із вінницькою «Нивою» о 14.30.

«Говерла-Закарпаття» - «Зірка» 2:0
Голи: Джакобія, 61- 68

«Закарпаття»: Надь, Єлісєєв, Райчевіч, Мелікян, Нудний (Муховиков, 84), Гібалюк, Щедраков, Трухін, Свиридов (Кучеренко, 62), Міщенко (Невуче, 88), Джакобія (Печенкін, 69).
«Зірка»: Ситников, Порошин (Андрухов, 64), Пінчук, Скляр, Батальський (Осадчий, 75), Самойленко (Смалько, 68), Шибко, Бурдіян, Чорномаз, Бочкур (Давидов, 84), Крижанівський.
Попередження: Бурдіян, 54- Скляр, 86.

Віктор Слюсаренко, прес-служба ФК «Зірка»