НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Тур удалений и нереализованных пенальти ###

Тур удалений и нереализованных пенальти
© ПФК Александрия
Вже на початку гри кіровоградська команда могла «розписатися» у воротах Олександра Чурілова. Наш воротар спромігся зреагувати на удар Олександра Батальського. Після цього на ударну позицію виходили буковинці Олександр Семенюк і Роман Степанков. З ударами наших земляків справився досвідчений страж воріт «Зірки» Андрій Товт, який раніше захищав кольори столичної «Оболоні».
Згодом штрафний виконував захисник «Буковини» Іраклій Циколія. На жаль, наш гравець влучив у свого партнера Романа Степанкова. Двічі штрафний пробивав капітан Руслан Гунчак. Спочатку Руслан послав м'яча значно вище воріт, а потім, як і Циколія, влучив у партнера
А 24 хвилині зустрічі підопічні Анатолія Бузника зуміли вийти вперед. Після боротьби Олександра Батальського з нашими гравцями шкіряна куля опинилася у Максима Скороходова, який віддав пас на Олександра Кочуру. Кращий бомбардир «Зірки» відправив м'яча у ворота «Буковини».
Наші земляки зуміли організувати кілька небезпечних атак. Зокрема, небезпечний простріл робив Степан Маковійчук, однак найвідоміший гравець у складі Руслан Бідненко, який виступав у національній збірній України та київському «Динамо», зумів ліквідувати небезпеку. А під завісу першої половини матчу Руслан Гунчак, який перебував у межах штрафного майданчика суперника, завдав удару по «рамці» кіровоградської команди. Удар Гунчака встиг заблокувати захисник «Зірки» Роман Бочкур.
У другому таймі активно діяв Олександр Семенюк. На жаль, у одних випадках Олександр пробивав повз ворота, а у інших епізодах вдало грав у «рамці» Андрій Товт. На жаль, на 63 хвилині матчу на виході помилився Олександр Чурілов. «Буковині» пощастило, бо екс – гравець донецького «Металурга» Олександр Ситник у ворота не влучив.
На 80 хвилині гри підопічні Вадима Зайця зуміли зрівняти рахунок. Євген Сантрапинських виконав кутовий, і наш досвідчений захисник Вадим Мельник (на фото) завдав влучного удару головою. Після цього могли забити, як наші земляки, так і гості. За хвилину до завершення основного часу зустрічі шанс відзначитися мав Олександр Кочура, однак він не зміг замкнути передачу Романа Луценка.Вже у компенсовані хвилини небезпечно пробивав головою захисник «Буковини» Сергій Басов. Андрій Товт зумів забрати м'яч. На жаль, нашій команді не судилося здобути бодай одного очка. Після подачі кутового Рудницьким, гравець «Зірки» Ярослав Галенко зумів вразити «рамку» Олександра Чурілова.
«Буковина» - «Зірка» - 1:2
Голи: Кочура (24), Мельник (80), Галенко (90+4)
«Буковина»: Чурілов, Циколія, Мельник, Керчу, Басов, Сантрапинських, Гунчак, Орловський, Семенюк, Маковійчук (Донець, 66- Блажко, 75), Степанков (Дорош, 52).
«Зірка»: Товт, Пінчук, Онгфіанг (Луценко, 63), Скороходов (Рудницький, 75), Смалько, Скляр (Остроушко, 79), Батальський (Галенко, 88), Бідненко, Ситник (Чорномаз, 83),
Попередження:Смалько (15), Луценко (86), Циколія (87).
Вилучення: Циколія (90, агресивні дії по відношенню до арбітра),Смалько (90+4, 2 попередження).
ФСК «Буковина»
«Нива» (Винниця) – «Закарпаття» – 2:1
Голи: Гергелюк, 48- Бовтрук 88 - Вайда, 84
«Нива»: Гайдаржи - Найко, Прачук, Немчанінов, Гергелюк, - Ярмолюк (Мартинов, 66), Доценко (Герасимець 34), Бовтрук, Варченко (Лук'янець 46) - Кушка (Назарчук 90), Козьбан (Веретинського 90)
«Закарпаття»: Надь - Шендрік, Лень (Вайда, 73), Єлісєєв, Комарницький, - Бойко, Гибалюк (Микуляк, 90), Мелікян, Нудний, Муховиков, - Невуче (Бобаль, 46).
Попередження: Найко 21, Герасимець, 42, Немчанінов, 60, - Єлісєєв 37, Муховиков, 65, 73, Надь, 75
Вилучений: Муховиков, 73
На 25-й хвилині Невуче не реалізував пенальті.
Овідіопольці у весняній частині першості ще нікому не програли. Тому до Охтирки вони їхали в хорошому настрої, хоча тренери команди з різних причин не змогли виставити п'ятьох гравців «основи», про що зазначив на післяматчевій прес-конференції Андрій Пархоменко.
Були проблеми зі складом і в «Нафтовику». З-за травм та хвороби не змогли допомогти декілька провідних гравців. Особливо відчутною втратою, напевно, була не вихід на поле кращого голеадора команди Сергія Мотуза, який мав проблеми зі здоров'ям.
Згадуючи попередні поєдинки, слід відмітити, що до цього охтирські футболісти не програвали своєму супернику. А от здобути перемогу над «Дністером» на рідному стадіоні їм не вдавалося. Не вдалося господарям порушити цю неприємну традицію і цього разу, хоча протягом всього матчу вони володіли беззаперечною перевагою,і не використали безліч моментів для взяття воріт.
Матч розпочався без розвідки. З перших хвилин підопічні Сергія Мізіна повели планомірні атаки на ворота гостей. По воротах пробивав Маринчук – м'ячем заволодів Лавренцов. Метрів з 30-ти штрафний пробивав майстер «стандартів» Артур Карноза. Удар був сильний, але неточний. Після багатоходової комбінації в карний майданчик овідіопольців вривався Бушман, але його удар заблокував оборонець гостей Зубков. А ось контратака гостей, яка не несла в собі небезпеки, закінчилась голом у ворота господарів. Після вкидання ауту на половині поля охтирчан Василь Продан, з кута карного майданчика, зробив «простріл» у площу воріт. Але Дейнеко не зміг зафіксувати м'яч, який котився прямо йому в руки. На добиванні першим був В'ячеслав Гаді, який, перекинувши м'яч через голкіпера, відправив його у порожні ворота.
Цей гол нафтовиків не збентежив. Вони продовжували штурмувати ворота Лавренцова. З гострого кута пробивав Саванчук – м'яч пролетів у півметрі від дальньої «дев'ятки». За дві хвилини він зробив хорошу передачу у центр карного майданчика, втім Деревльов з ходу пробив над поперечиною. Знову атака господарів і Зайчук, чи то пробивав по воротах, чи робив передачу, але м'яч від поперечини відскочив в поле. Голкіпер вже не доставав цього м'яча. Здавалося, на перерву господарі підуть хоча б за нічийного результату. Деревльов пробивав з лінії карного майданчика – Лавренцов ситуацію контролював. На 38-й хвилині гості порушили правила неподалік свого карного майданчика. Штрафний, як завжди, взявся виконувати Карноза. Через стінку він «перекидав» м'яч в нижній кут воріт. Голкіпер кулаками відбив «снаряд» і оборонці «Дністера» винесли його за межі поля. Перед закінченням першої половини гри стрімка контратака господарів лівим флангом атаки закінчилась передачею Коваленка в центр карного майданчика, але Вітер обробити м'яч не зміг і пробив дуже неточно. У гостей за першу половину гри можна ще згадати, хіба що, єдину більш-менш небезпечну контратаку. Після вкидання з-за бокової лінії Гаді скинув м'яч на кут карного майданчика, Продан пробив і «круглий» пролетів поруч зі стійкою.
І після перерви господарі не знизили активності. Вже за дві хвилини після його початку хороший удар з лінії карного майданчика наніс Коваленко і Лавренцов з труднощами перевів м'яч на кутовий. А після того, як через другий «гірчичник», поле вимушений був залишити Платунов, гості майже не переходили центр поля. На 73-й хвилині віч-на-віч з голкіпером виходив Деревльов, але Лавренцов надійно зіграв на виході і м'яч відбив. За три хвилини хорошу нагоду зрівняти рахунок мав віце-капітан нафтовиків Єсип, який вийшов на заміну. Після навісу Саванчука в карний майданчик він бив майже впритул. Воротар м'яч відбив і Богдан кинувся на добивання. Втім арбітр зафіксував напад на воротаря. Та все-таки господарям вдалося зрівняти рахунок В єдиноборстві Вітера і Пархоменка в карному майданчику гостей у боротьбі за м'яч обидва гравці упали і арбітр призначив пенальті. Карноза пробив чітко, розвівши м'яч і голкіпера по різних кутах. Після цього господарі дещо знизили активність, хоча й продовжували вести свою гру. І найреальніший шанс «вирвати» перемогу втратили на четвертій, компенсованій арбітром хвилині. Мепорія зробив передачу в карний майданчик овідіопільцев і Єсип з ходу пробив вище воріт...-
«Нафтовик-Укрнафта» – «Дністер» – 1:1
Голи: Карноза (79, з пенальті) – Гаді (16).
«Нафтовик-Укрнафта»:Дейнеко, Бояринцев-к, Коваленко (Єсип, 66), Кравченко, Зайчук, Маринчук, Карноза, Деревльов (Мепорія, 89), Бушман (Карлов, 46), Саванчук, Вітер.
«Дністер»: Лавренцов, Буряк, Платунов, Зубков (Менжега, 90+2), Поспелов, Пархоменко-к, Якименко (Тараров, 73), Продан, Лобан, Гаді, Косирін.
Попередження: Карлов (50), Кравченко (66), Вітер (90) – Платунов (33), Менжега (90+5).
Вилучення: Платунов (62, друге попередження).
торая динамовская команда принимала одного из лидеров турнирной таблицы – алчевскую «Сталь». Андрей Гусин не мог рассчитывать на ряд ключевых футболистов из-за дисквалификаций и вызовов в сборные различных возрастов. Поэтому некоторых игроков зрители увидели не на своих позициях, а некоторые вышли на поле после долгого отсутствия.
В первом тайме подопечные Андрея Гусина действовали собранно и компактно, ни в чем не уступая сопернику, а зачастую и превосходя его – как минимум, по количеству опасных моментов. Завладев инициативой, наша команда отличалась активностью ближе к концу тайма. Один только Морозенко имел две возможности отличиться. Но сначала Евгений со штрафного попал в стенку, а затем его удар в дальний угол в красивом прыжке вратарь перевел на угловой. Неплохо простреливал Суарес, болельщики затаили дыхание, но мяч прокатился вдоль линии ворот. У гостей же запомнился лишь опасный удар Окана-Стази, когда после рикошета мяч ушел на угловой.
Все самые интересные события происходили после перерыва. Второй тайм активнее начали гости. Сдержав стартовый натиск, хозяева постепенно отодвинули игру от своих ворот. Опасно пробил со штрафного Морозенко, но немного неточно, хороший удар удался Суаресу – вратарь с трудом перевел мяч на угловой. Вскоре к воротам вывели Малина, но удар у Михаила получился несильным, и Пилипенко без труда забрал мяч. А уже следующая атака нашей команды оказалась результативной. Макаренко, который во втором тайме играл на позиции правого защитника, лучше всех разобрался в штрафной и нанес точный удар из ее центра!
Но радовались хозяева недолго. На первый взгляд, безобидный навес Одинцова с правого фланга привел к тому, что мяч залетел под перекладину – 1:1. Не стали тянуть с ответом и динамовцы: Морозенко прекрасным пасом вывел к воротам Прокипчука, и Ярослав, опередив двоих защитников, неотразимо пробил в дальний угол – без шансов для вратаря. Тут же Прокипчук мог отличиться еще раз, но Пилипенко надежен. Еще один момент имел Суарес, но после его хитрого удара с угла штрафной мяч немного разминулся с перекладиной. Словом, концовку встречи команда Гусина провела в атаках и заслужено довела матч до победы.
«Динамо-2» – «Сталь» (Алчевск) – 2:1
Голы: Макаренко (64), Прокипчук (74) – Одинцов (71)
«Динамо-2»: Загладько, Сухоцкий, Козлов, Адаменко (Ермаченко, 46- Боровец, 90), Новак, Щедрый (Прокипчук, 46), Морозенко, Макаренко, Суарес, Гриппа, Малин (Медынский, 71).
«Сталь»: Пилипенко, Романюк, Ермаков, Кондратюк, Чеботаев, Гордя (Одинцов, 56), Колесниченко (Поступаленко, 58), Гавриш, Колинс (Палагнюк, 67), Окана-Стази, Локтионов (Сикорский, 73).
Предупреждения: Прокипчук, 79 – Кондратюк, 22. Колесниченко, 42.
Информационный отдел ФК «Динамо» (Киев)
Безперечно, що цього поєдинку чекали з особливим нетерпінням, увагою та трепетомбагатотисячний колектив щиросердних уболівальниківПФК «Олександрія»не лише на місцевому красені-стадіоні КСК «Ніка», що переживає своє оновлення, але й по всьому світу. Прикуті прискіпливим зоромдо онлайн-трансляції, гадаю, десятки тисяч наших земляків, що волею долі сьогодні проживають далеко за її межами, не менше хвилювалися за перебігом відповідального, вирішального протистояння в матчі ПФК «Олександрія» - ФК «Львів», бажаючи в серцях нашим землякам лише перемоги.
Для олександрійців - це був один із матчів у боротьбі за «золоті» нагороди 20-ї ювілейної першості. У разі перемоги над «левами», наші земляки достроково завойовують право наступногосезону зайняти місце в Прем`єр-лізі.
Справа в тому, що «Чорноморець» у матчі перенесеного 22-го туру, що відбувся 25 травня в Харкові, не зміг здолати «сонячних», розійшовшись з останнім з рахунком– 0:0. Втративши 2 очка, одесити в разі нашої перемоги над «левами», за результатами всіх своїх подальших перемог у завершальнійчастині першості (олександрійці гідно завершать і останні два тури!, - авт.) зможуть (теоретично, бажане видати за дійсність, - авт. ) набрати однакову кількість очок, але для цього їм треба в останніх трьох турах видати безпрограшну серію перемог.Футболістам ПФК «Олександрія», щоб здобутинагороди найвищої проби - «золото»,достатньо в останніх турах набрати одне очко. Здається, що проблем у цьому не буде, з огляду на турнірну таблицю першості, де перебуває кіровоградська «Зірка» та алчевська «Сталь». З алчевцями, щоб залишити по собі добру згадку про перебування в першій лізі, слід зіграти на відмінно. «Чорноморцю» також треба добре постаратися, щоб здобути залікові очки в «Титана», ФК «Львів» та «Зірки». У разі невдачі «Сталь» може піднести несподіванку. Непогано себе почувають «Кримтеплиця» та «Буковина», котріможуть поборотися за «бронзові» нагороди першості.
Інтрига завершальної частини 20-ї першості більш цікавіша, ніж минулого року, коли ПФК «Севастополь» та «Волинь»були безальтернативними лідерами,маючи в активі відповідно 76 і 74 пункти. Олександрійціминулого сезону з 63-ма очками посіли 5-те місце, поступившись четвертиммісцем за різницею забитих та пропущенихм`ячів сьогоднішньомусупернику – «молодим левам».
Обидві команди до звітного матчу підійшли на різних позиціях.Для підопічнихВ.Шарана стояло завдання здобути максимальні переможні очки, а для футболістів «Львова»відігратися за ганебний програш у першому колі.
Стартовий склад господарів поля не відрізнявся нічим особливим. У воротах, як завжди Ю.Паньків. В обороні досвідчені І.Чередніченко, А.Запорожан,А.Сахневич, А.Гітченко.Два опорні гравці– К.Пархоменко та О.Довгий.Д.Таргамадзе на лівому фланзі, а П.Ксьонз на правому.На вістрі атак грав В.Шевченко.Р.Зейналовзв'язував оборону та атаку своєї команди.
Матч розпочавсявельми активно з обох сторін, але при повній територіальній перевазі олександрійців. З перших хвилин поєдинку господарям вдавалося провести кілька атак. Особливо успішно вони проходили по лівому та правому флангах, де тон грі задавали Д.Таргамадзе та П.Ксьонз. Ці гравці дуже часто опинялися за спинами захисників гостей, котрі втрачали їх з поля зору, втрачаючи свої захисні позиції. Вже на 5-й хв. небезпечний момент виник біля воріт гостей. А.Запорожан помітив вільного Р.Зейналова, який перебував на лінії штрафного майданчика, але наш гравець не зміг обіграти двох захисників, котрі дуже близько знаходились поряд.А вже за мить Д.Таргамадзе, на великій швидкост,і обігравши двох захисників, загострив ситуацію біля воріт Б.Когута. На 16-й хв. «вистрілила» зв'язка А.Запорожан - Д.Таргамадзе. 20-а хвилина запам'яталася сольним проходом П. Ксьонза, котрий віддав в центр Р.Зейналову, той далі на хід А.Сахневичу, який не встигає зробити навіс на кут воротарського майданчика.На 23-й хв. добре організована атака олександрійців мала завершитися взяттям воріт суперника, якби післявдалого пасу Р.Зейналов не пробив вище воріт.На 29-й хв. прохід Д.Таргамадзев центр зупиняють недозволеним прийомом. Наш гравець виконує штрафний, м`яч летить в обвід стінки гравців, але голкіпер гостей відбиває м'яч на кутовий. Перший пристріл Давіда був тренувальним.
На 33-й хв. гри Д.Таргамадзе підхопивши м`яч на власній половині поля, пройшов до лінії штрафноїсуперника і віддав пас на вільного Р.Зейналова, котрий намагався «ножицями»відправити м'яч у сітку воріт львів'ян.
Реальний, стовідсотковий гол не реалізував наш нападник В.Шевченко під кінець першого тайму, коли вийшов на ударну позицію, але з ударом не вийшло - м'яч пролетів вище воріт суперника.
Перший тайм завершився без забитих м`ячів.
У другому таймі, здається, відбулася серйозна розмова в роздягальні, бо далі по ходу матчу олександрійці віднайшлив собі сили та майстерність зібратися і зіграти так, як потрібно було цього дня.На вістрі атак був М.Козак, який двічі протягом кількох хвилин пробивав в напрямку воріт гостей.Львів`яни відповілипершою атакою лише на 55-й хв. Далі після масованої атаки на ворота гостей, Р.Зейналов з вигідної позиції пробиває мимо воріт, а гол так близько був. На 56-й хв. Д.Таргамадзевіддав пас на О.Довгого, алеворотар у падінні відбирає м'ячу.
На 59-й хв. настала та мить, яку чекаливсі. Філігранний удар зі штрафного у виконанні Д.Таргамадзе, зі своєї вже коронної точки, в обвід стінки,і красень-гол – 1:0!
Олександрійці попереду!Уболівальники скандують мо-ло-д-ці!Вихіддо Прем`єр-ліги близько! Після забитого голу господарям стало легше на душі, і вони заграли вельми симпатично, розкуто, невимушено , з великою завзятістю.В.Шаран підсилює лінію нападу. Є.Шупік та В.Грицук вийшли на зміну В.Шевченку та Р.Зейналову.76-а хв. для олександрійців стала особливо напруженою. Львів`яни заробляють право на пенальті. Та дуель з Є.Чепурненком виграє наш голкіпер Ю.Паньків, котрийв падінні парирував удар львів`янина. Мо-ло-де-ць!!!Майстерність та реакція нашого голкіпера в цьому моменті на найвищому рівні! А вже на 80-й хв. після подачі кутового з лівого флангу м'яч влучив в поперечину гостей . Трішки нижче і було б 2:0.
З виходомна поле С.Старенького гра набула різко пожвавленогохарактеру на правому фланзі. Наш гравець постійно загострював ситуацію до гольового моменту, збиваючи з пантелику захисників – за його швидкістю вони просто не встигали. На 83-й хвилині його чудовий простріл, якби хтось з наших нападників підставив ногу, міг увінчатися успіхом. До завершення матчу правий фланг на чолі зі С.Стареньким«розривав» захисні редути суперника, і лише щаслива доля врятуваласуперника від кількох голів. І в додатковому часі олександрійці не зупинялись на досягнутому – прагнули збільшити рахунок.
Фінальний свисток арбітра в полі засвідчив заслужене тяжкою працею правоПФК «Олександрія» в наступному сезоні виступати в чемпіонаті України середеліти українського футболу – Прем`є р-лізі.
Переповідати щасливі моменти після завершення матчу немає сенсу, бо той хто був на стадіоні на власні очі бачив безмежно щасливі очі гравців, тренерів, президента клубу, уболівальників. Цього словами не передати.Усі кинулися на стадіон, щоб привітати гравців, тренерів...-, а ті в свою чергу віддали шану поваги вболівальникам.
ПФК «Олександрія» - ФК «Львів» - 1:0
Гол: Д. Таргамадзе, 59.
ПФК «Олександрія»: Паньків, Сахневич, Чередніченко, к/к,Шевченко (Шупік, 60), Довгий, Зейналов (Грицук, 66), Запорожан, Гітченко, Пархоменко (Козак, 46), Ксьонз (Старенький, 73), Таргамадзе(Єрмак, 84).
ФК«Львів»: Когут, Бурлін,Білий, к/к, Каваців, Мостовий, Чепурненко (Матвіїв, 90+2), Танчик, Крамар, Проневич, Мельник (Сікорський, 81), Грицай (Шаповал, 75).
Попередження: Д. Таргамадзе, 17,К.Пархоменко, 25, В. Грицай, 35, - А.Крамар, 56, Я.Каваців, 58, В.Танчик, 65, М.Сікорський, 82, Д.Проневич, 88.
На 76-й хв. Є.Чепурненко не реалізував пенальті ( Ю.Паньків).

В настоящем сражении не за три, а все шесть турнирных очков, «солнечные» потерпели минимальное поражение от бурштынского «Энергетика».
Сейчас смело можно констатировать: дорогОй ценой далась «Гелиосу» ничья 0:0 в отложенном домашнем матче 22-го тура против «Черноморца», который был сыгран в минувшую среду. Полностью восстановить свои кондиции к отчетному поединку против «энергетиков», в котором должны были окончательно расставиться все точки над «i» не только в судьбе «солнечных» в текущем первенстве, а и других команд, ведущих борьбу за выживание внизу таблицы, они так и не сумели. И получилось: на неделе против «моряков» харьковчане провели свой, наверное, лучший матч в весенней части сезона, а четыре дня спустя — выдали худшую игру все той же весны.
Этот момент — цейтнот в восстановлении сил у соперника — после матча отметил и наставник бурштынцев Богдан Блавацкий. И тут же констатировал, что у его команды времени на планомерную подготовку к по-настоящему судьбоносному матчу было на порядок больше, нежели у слобожан. И именно свежестью, помноженной на четкие выполнения игроками тренерских указаний на поле, гости из Бурштына побили «солнечных». Не хватило подопечным исполняющего обязанности главного тренера «Гелиоса» Владимира Шеховцова и элементарного везения в ряде эпизодов. Будь Фортуна хоть чуть-чуть на их стороне, гостям было бы несдобровать. Впрочем, везет, как известно, сильнейшим. А ими после игры оказались отнюдь не «красно-черные», а «энергетики» Бурштына.
Из-за важности исхода поединка его дебют получился напряженным и абсолютно смазанным. Игроки обеих команд много нервничали, часто ошибались и ничем путно-толковым порадовать долгое время не могли. Зато в чем они дружно преуспели, так это в неуемной жажде борьбе, которая, порой, переходила рамки дозволенного. В результате, фолов с обеих сторон хватало с горой, что к перерыву нашло свое отображение сразу в четырех предупреждениях, которыми футболистов наградил ужгородский арбитр Митровский. А вот с голевыми моментами у команд как-то не очень сложилось. В первом тайме на двоих они выдали на-гора считанное количество таких эпизодов. Двумя с натяжкой подобными ситуациями разродились гости. На 16-й минуте запомнился удар Тимчишина метров с 12-ти прямо в бросившегося под удар Гальчука, а на 24-й минуте все тот же Тимчишин пустил сферу метров с 10-ти «в молоко», видимо, опешив от неожиданности появления мяча перед ним.
Что до «солнечных», то они имели больше оснований уйти на перерыв, ведя в счете. В первой 45-минутке они провели минимум пять атак, которые могли завершиться прицельными ударами по воротам Ильющенкова. Однако, то Акименко, то Даудов, то Тарасенко били куда угодно, но только не в створ. А были ситуации, когда до удара дело и вовсе не доходило. Почему, оставалось большущей загадкой. Скажем, на 43-й минуте Акименко обязан был ну хотя бы нанести удар из убойного положения, однако в последний момент он зачем-то мяч убрал под себя, чем возможность для удара упустил, а подоспевший защитник из-под его ног вынес сферу куда подальше. На 32-й минуте хорошо с угла штрафной целился в дальний угол Даудов, но не попал в него самую малость. По-настоящему же голевой не момент, а моментище, «солнечные» сотворили перед самым свистком на перерыв. Уже в компенсированное время тайма после подачи Кандаурова с углового Кикоть получил возможность расстрелять Ильющенкова с линии площади ворот, но каким-то непостижимым образом умудрился попасть то ли в голкипера, то ли в кого-то из его партнеров.
После отдыха встреча возобновилась неприятным ударом от Червинского в ближний угол – неточно. Буквально тут же издали бдительность Зарубина проверил Тимчишин. Стараниями Акименко, опасно пробившего с угла штрафной возле дальнего угла, «солнечные» ответили. Однако на 55-й минуте собственноручно соорудили гол в свои ворота. Хромых у центральной линии отдал Даудову пас в недодачу, Прокопович мяч перехватил и сходу выдал передачу в разрез между Борзенко и Гальчуком на выход Гордиенко. Форвард мяч принял, вошел в штрафную, сместился вправо от Зарубина и спокойно закатил сферу в уже пустые ворота. 0:1...-
Пропущенный мяч оказался для хозяев сродни нокауту. Будем откровенны, после него они не пришли в себя до самого финального свистка. Да, игроки «Гелиоса» бились на поле отчаянно, но их игра больше походила на метания пойманной в силок птицы — сил затрачивалось много, а толку от этого было мало. Ко всему, в постепенно угасающем рвении у хозяев все меньше и меньше появлялось возможностей для реального обострения обстановки во владениях Ильющенкова. А тут еще гости, вцепившись мертвой хваткой в победный счет и выстроив сразу двухъярусную эшелонированную защиту, чуть ли не на корню рубили все атакующие потуги «солнечных».
Чтобы внести перелом во встречу, Шеховцов бросил в бой Кобца, а ближе к финальному свистку – отрядил в нападение (в «Гелиосе» нынче на лицо острая нехватка нападающих: в наличие лишь Акименко да Тарасенко, зато нет травмированного Бровкина, а номинальный форвард Дудник, как и Кандауров, смотрится предпочтительнее в полузащите, нежели на передовой) высокого хавбека Белова. Увы, дивидендов эти шаги тренера не принесли. Зато действия наставника бурштынцев Богдана Блавацкого и его подопечных — имели противоположный эффект. Заменами гости не только перекромсали темп игры, а и добились того, что игра команды, как и до перерыва, несла в себе приличную долю свежести и креатива. К разочарованию харьковчан и их болельщиков, о подобном хозяева могли лишь мечтать.
Как следствие, ни заключительные минуты игры, ни сразу пять минут, компенсированных к основному времени встречи, которые прошли под аккомпанемент едва ли не тотального давления со стороны «солнечных», их успехом не увенчались. Финальный свисток возвестил не столько о победе «энергетиков», сколько о том, что в стане аутсайдеров лиги самое интересное еще впереди. Можно сказать: все по-настоящему только начинается. А ведь «Гелиос» мог все вопросы уже закрыть. Мог, да не смог...-
«Гелиос» – «Энергетик» – 0:1
Гол: Дмитрий ГОРДИЕНКО, 55 (0:1).
«Гелиос»: 1. Зарубин, 4. Габисония (16. Черников, 46), 7. Даудов, 9. Тарасенко, 10. Акименко (88. Белов, 77), 11. Кандауров, 15. Булычев-кап, 17. Хромых, 25. Борзенко, 90. Гальчук, 99. Кикоть (14. Кобец, 58).
«Энергетик»: 29. Ильющенков, 2. Мостовой, 3. Яневич, 10. Долотко-кап (24. Микуш, 65), 11. Гордиенко (21. Барчук, 72), 14. Чернов (20. Слука, 86), 16. Срибный, 19. Прокопович, 23. Червинский (26. Бинкин, 90+5), 25. Пидвирный, 27. Тимчишин (15. Цыпердюк, 59).
Предупреждены: Кикоть, 23- Тарасенко, 29- Булычев, 36- Кандауров, 69 — Чернов, 37- Пидвирный, 83.
Пресс-служба ФК «Гелиос»
«Прикарпаття» - «Арсенал» Біла Церква – 0:2
Голи:
Вербний, '24,Леонов, '26

«Прикарпаття»: Локатир, Гребинський, Плехтяк, Логінов (В. Барчук, 46), Ковалюк (Канюк, 72), Герасименко, Козоріз (Згура, 60), Антонюк, Іванишин (Вірстюк, 46), Микуляк, Сокол (Кругляк, 46).
«Арсенал»: Марущак, Антоненко, Лебединець, Гонщик (Алексанов, 71), Малий, Вербний (Козаченко, 57), Огіря, Костюк (Коваленко, 62), Рибковський (Товкацький, 64), Леонов, Фурта (Івашко, 52).
Попереджені: Микуляк 34, Огіря 76.
Первые 20 минут встречи прошли при полном игровом преимуществе «Черноморца». В этот период гостям лишь считанные разы удавалось перевести мяч на половину поля «моряков». Одесситы же один за другим не использовали с полдюжины острых моментов у ворот «Тиана»: ударам Балашова, Силантьева, Политыло, Цыгырлаша не хватало точности.
В середине тайма крымским футболистам удалось провести несколько неплохих атак, но запоминающимся стал лишь один удар (Климентовского из-за штрафной), а затем «моряки» вновь приступили к осаде владений Кошелева. Голкиперу «Титана» удавалось оставаться неуязвимым до 31-й минуты встречи, когда Соляник сделал проникающую передачу в штрафную площадку на освободившегося от опеки Цыгырлаша, а тот в одно касание переправил мяч точно в дальний угол ворот гостей – 1:0. До перерыва игроки «Черноморца» (Цыгырлаш, Балашов, Соколенко, Силантьев, Политыло) упустил еще несколько хороших возможностей поразить цель.
Во второй 45-минутке подавляющее преимущество «моряков» наконец-то сполна воплотилось в забитые мячи. В начале тайма после хорошей подачи Зубейко головой метров с десяти пробил Сетти, вратарь «Титана» не смог зафиксировать мяч, и вовремя подоспевший Цыгырлаш оформил «дубль» — 2:0. Третий успех «Черноморца» организовали Бобко, выполнявший угловой удар, и Силантьев, пробивший головой с линии вратарской и добивший в сетку отраженный голкипером мяч – 3:0. Четвертый гол стал эффектным завершением четкой комбинации одесситов, в которой ключевыми моментами были изящный пас пяткой Тащи и изумительный по точности удар Цыгырлаша почти от лицевой линии в дальний угол ворот – 4:0.
Главные действующие лица последнего эпизода являются игроками сборных: Тащи буквально за несколько часов до начала встречи вернулся из Польши, где украинские юноши участвовали в «отборе» ЕВРО-2011, а автор «хет-трика» в ворота «Титана» Цыгырлаш сразу после поединка с «Титаном» выехал в Кишинев – 3-го июня национальная команда Молдавии проведет квалификационный матч европейского первенства со шведами.
«Черноморец», одержав более чем убедительную победу, значительно приблизился к выполнению поставленной задачи: для завоевания путевки в пермьер-лигу «морякам» необходимо набрать три очка в оставшихся двух турах чемпионата.
«Черноморец» — «Титан» (Армянск) — 4:0
Голы: Цыгырлаш (31, 50, 76), Силантьев (70)
«Черноморец»: Паст, Соколенко, Портильо, Ковальчук (Тарасенко, 85), Зубейко, Сетти (капитан), Политыло (Тащи, 64), Соляник, Цыгырлаш (Ребенок, 79), Балашов (Бобко, 46), Силантьев (Диденко, 83).
«Титан»: Кошелев, Светличный, Момотенко, Мацак (капитан), Маслов, Субочев, Кадымян (Шинкевич, 90), Яровенко, Довжик (Скарлош, 56- Шарко, 79), Визенок (Радионов, 38), Климентовский.
Предупрежден: Мацак (55).