НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Закарпатье - Шахтёр - 1:1 ###

Закарпатье - Шахтёр - 1:1

Грандіозна самовіддача ужгородських футболістів, їх відчайдушне бажання довести самим собі, що команда може грати краще, несамовита підтримка трибун – все це сьогодні було на стадіоні «Авангард» в Ужгороді у виконанні ФК «Закарпаття»! Звісно не обійшлося без легковажності гравців «Шахтаря», які з перших хвилин вже почувалися на полі переможцями. Висновок один – гірники просто забули, наскільки принциповими для закарпатців є матчі проти донеччан. За що у підсумку і поплатились. Цілком можливо, що два очки, втрачені в Ужгороді, з величезною досадою згадуватимуть наприкінці чемпіонату, коли вирішуватиметься доля чемпіонського титулу.

Навряд чи можна дорікнути в чомусь Мірчі Луческу, який вирішив зіграти проти «Закарпаття» дублюючим складом, враховуючи календар «Шахтаря». Із «основних» у старті вийшли лише Луіс Андріано та Олексій Гай (хоча останній також у грі із «Тулузою» участі не брав). Цей матч мав стати шансом для дублерів проявити себе, але по суті жоден із них цим шансом не скористався.

Ігор Гамула прогнозовано обрав посилену захисну тактику 5-4-1, якою на останньому рубежі командував дублер Дмитра Бабенка (він не зміг вийти на поле через ушкодження) Олександр Надь та суперветеран, справжній лідер і капітан Олександр Чижевський, для якого цей матч став 396-м у елітному дивізіоні українського чемпіонату!

Отож, розпочався матч із досить активних дій гостей. Відкриватись у вільні зони намагався Олександр Гладкий, поруч із яким частіше всього опинявся Чижевський. Вже в дебюті гри форварду вдалось двічі змусити помилитись досвідченого захисника. Спочатку нападник, прибравши м'яч під себе, пробив із непоганої позиції, але в руки Надю, а потім створив момент для Шевчука, коли вивів його віч-на-віч із голкіпером. Але Шевчук, на щастя – не форвард, і пробив невдало і без фантазії. Надь ногою перевів м'яч на кутовий.

Як виявилося згодом ці два епізоди були єдиними реальними шансами для взяття воріт господарів. А забити допоміг гірникам сумнівний штрафний, призначений наприкінці тайму за порушення правил тим же Чижевським проти Андріано у метрі від лінії штрафного майданчика. Потужний удар Гая, після рикошету від Брали м'яч дезорієнтував Надя – 0:1...

По перерві Луческу змінив Гая та Андріано на інших умовно «основних» Жадсона та Ілсіньо. Гра «Шахтаря» в центрі поля стала дещо цікавішою, однак до завершальних ударів справа не доходила. І під цей акомпанемент намагань гірників створити щось путнє в атаці ужгородці вчергове вискочили в контратаку і заробили кутовий. Микуляк чудово навісив, а Трішович, вдало звільнившись від опіки, вистрибнув і головою замкнув передачу ударом у вільний дальній кут. За 5 хвилин «Закарпаття» могло забити вдруге і послати донеччан у нокдаун, але після удару Давидова з метрів 20-ти м'яч зрикошетив на кутовий.

Гірники знову помчали вперед забивати, однак цього вечора шпарину в захисті «Закарпаття» знайти було не так вже й легко. Найреальніший момент для того, щоб забити був у Вілліана. Після майстерної комбінації з Ілсіньо він пробив ефектно зльоту, але у зовнішню сторону сітки воріт. Були ще удари зі штрафних Жадсона, та Олександр Надь, як і вся команда, не збирались віддавати сьогодні три очки самовпевненим донеччанам.

Отож, ужгородці таки зуміли вистояти, вдруге в історії відібрати очки у команди Луческу на своєму полі, здобути важливе очко для себе, та на додаток ще й зробили приємну несподіванку киянам та харків'янам.

«Закарпатье» – «Шахтёр» – 1:1

«Закарпатье»: Надь, Чижевский (к), Браила (Донец, 72), Зотов, Болохан, Леандро, Тришович, Гомес, Давыдов, Микуляк, Бито.
«Шахтёр»: Худжамов, Кобин, Ищенко, Чижов, Шевчук, Левандовски (к), Дуляй (Срна, 62), Гай (Жадсон, 46), Виллиан, Гладкий, Адриано (Илсиньо, 46).
Голы: Тришович (50) - Гай (37).
Предупреждения: Ищенко (34), Кобин (44), Жадсон (92).
Удалён: Чижов (78, фол последней надежды).

Удары (в створ): 11 (5) - 10 (8).
Угловые: 7 - 4.