НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Закарпатье – ФК Львов – 2:3 ###

Закарпатье – ФК Львов – 2:3
До матчу 24-го туру Першості обидві команди підійшли з різним настроєм, якщо ужгородці в минулій грі святкували перемогу в Армянську 0-2 (а звідтіля очки важко вивезти), то «синьо-золоті» навпаки, після поразки в Кіровограді, не зуміли реабілітуватись й перед власними вболівальниками на «Лафорт Арені», поступившись алчевській «Сталі» 0-2. Та не зважаючи на це, футболісти «Львова» запевняли, що прагнутимуть найперше забути дві останні гри й вийдуть на поле стадіону «Авангард» з думками про перемогу.
Не зважаючи на теплу й сонячну погоду, місцева публіка не надто заповнила ужгородський стадіон, а дарма: хто був на цьому матчі вже ніколи його не забуде...-
Почали гру підопічні Ігоря Гамули дуже потужно. Вже на третій хвилині небезпечно, метрів з 40-ка прицільно навісив Євген Лисицин, захисники «Львова» виносять м'яча, проте круглий знову опиняється в ногах четвертого номера господарів, останній повторює навіс і знову городяни перші забирають «снаряд». Через дві хв. лівим флангом до «володінь» Богдана Когута проривається Сергій Нудний, якого капітан Синьо-Золотих Левів Іван Білий зупиняє, правда ціною жовтої картки. Штрафний господарі виконали дуже небезпечно й «смугастий», після удару метрів з 25-ти, пролітає біля ближньої «дев'ятки» львівських воріт. Городяни відповіли контрвипадом, який організували Антон Крамар і Володимир Танчик. Перший, отримавши м'яча на лівому фланзі, швидко пройшов кілька метрів і віддав точну передачу повітрям на Володю, останній намагався накрутити оборонців «Закарпаття» й прорватись у штрафну, але втратив м'яча. Відразу після цього справжню «пожежу» влаштували «біло-сині» біля воріт «Львова». Спочатку гостро закидає шкіряного Олефір – кутовий. Після виконання стандарту Антон Шендрік головою пробиває по воротах Когута, Богдан ледве дотягується до м'яча й змінює його траєкторію, а далі захисники роблять свою справу. Проте друга хвиля атаки «Закарпаття» знову закінчується хитрим навісом Лисицина, але оборона Львівських Левів у чергове була на висоті. Футболісти Ужгорода будь-що прагнули забити швидкий гол і це було видно: партнери по команді виводять сам на сам з кіпером «Львова» Сергія Давидова, й на щастя для вболівальників «Львова», цю дуель виграє саме наш гравець. Гості відповіли масованою атакою, на вістрі якої був Танчик. Володимира збивають поблизу своєї штрафної місцеві захисники й Леви здобувають право на пробиття штрафного удару. Городяни виконали стандарт, а потім ще двічі «розстрілювали» ворота Олександра Надя, проте футболісти «Закарпаття», не жаліючи себе, лягали під м'яч. Далі львів'яни відвели гру подалі від своїх воріт і перевели її на середину поля. Глядачам подобалось видовище на стадіоні, оскільки обидві команди грали розкуто, ловлячи одна одну на контратаках, не жаліючи сил. Так на сольні проходи Штурка й Лисицина, гравці зі Львова відповіли креативними діями Чепурненка й ударами Білого й Танчика. А на 21-й хв. Леви забили, але після свистка й чергове попередження у гостей отримав Крамар. Далі, до 27-ї хв. знову тривала ціпка гра обох команд, було багато нервів і браку. А на 29-й хв. 100% шанс вийти вперед втратили господарі: це Юрій Штурко, відгукнувся на вивірену передачу з правого флангу, винирнув з-за спин футболістів у золотистих футболках, опинився сам перед воротами «Львова» й злету пробив на силу – вище. Що ж, футбол це гра, а в кожній грі є свої правила, як от: не забиваєш ти...-Відразу Синьо-Золоті Леви відповіли контратакою й ударом Танчика – кутовий. Володимир виконує навіс від прапорця, а капітан городян тут як тут – замикає простріл на «другому поверсі» - 0-1(!)Футболісти «Закарпаття» приходили до тями, а гості продовжували атакувати. Знову невпинний Танчик проходить крізь захисників, опиняється сам на сам з Надем, двічі «стріляє» по воротах і тільки неймовірна реакція кіпера господарів рятує підопічних Ігоря Гамули, врешті м'яч опиняється у Віталія Грицая, що поспішив на допомогу, проте останнього «скосили» майже на лінії штрафної. Йде 36-та хв. матчу, виконувати штрафний удар підходять двоє: Тарас Яворський та Євгеній Чепурненко,- б'є перший і м'яч (дуже схожий на гол у ворота «Кримтеплиці») таки влітає у сітку воріт ужгородців, 0-2(!) Після цього головний тренер «Закарпаття» відразу проводить заміну: замість Юрія Целиха, якого не було помітно на футбольному полі, виходить нігерійський форвард Чарлес Невуче. Чарлі активно увійшов у гру, але чогось суттєво гострого не створив. Останні 5 хв. першого тайму виявились дуже нервовими забити могли як одні так й інші...-й таки забили: трапилось те, чого так довго бажали фанати городян, аби їх улюбленець, Володимир Танчик забив головою й він це зробив, після прострілу Антона Крамара з лівого флангу на третій компенсованій до першого тайму арбітром хв., 0-3 (!) Після ось такого м'яча в роздягальню, гравці «Львова» всі як один побігли радіти до своїх фанатів, що розмістилися на гостьовому секторі якраз за воротами Надя. Після цього пролунав й свисток на перерву. Команди під незадоволений гул ужгородських уболівальників направились в під трибунні приміщення, а багато хто з глядачів – до дому.
Що говорив Ігор Гамула своїм хлопцям у перерві залишається таємницею, проте після перерви на «Авангарді» появилось зовсім інше «Закарпаття». Першими ж у другій 45-ти хвилинці огризнулись знову гості – Чепурненко потужно пробиває метрів з 40-ка – вище. На 51-й хв. Ігор Чучман «розстрілює» впритул ворота футболістів Олександра Рябоконя, але Богдан Когут рятує команду. А через 4 хв. Сергію Давидову вдається головою забити, після виконання кутового, 1-3 і надія в серцях ужгородців ще жевріє. Ба більше, через три хвилини вона просто таки розгоряється, це серб Александар Трішовіч прострілює на Штурка й останній робить рахунок 2-3. А ще через три хв. нігерієць Чарлі робить так, що кров у вболівальників зі Львова гусне в жилах, забиваючи третій гол, та на щастя з положення...-Відчувши «смак крові» кожна з команд прагнула до звитяги. Гра проходить на змінних курсах, забити знову могли як «біло-сині» так і «золотисті»: спочатку шанс у вигляді 11-ти метрового отримують гравці Ужгорода, але Нудний пробив нудно...-а на заключних хвилинах городяни спочатку виходять 4 в 3, а потім взагалі Мельник з Чепурненком вдвох проти одного Надя, й останній виявився вправнішим...-Як не згадати також у другому таймі такі моменти, як от заміна Танчика на Шаповала (86 хв.), що супроводжувалась оплесками місцевих уболівальників, а також дворазовий спалах емоцій, коли в «кучу» збігалися майже всі гравці обох команд. Що ж, городяни здобувають другу перемогу цієї весни, «Закарпаття» ж вперше у цьому сезоні отримує три голи в свої ворота на очах у рідної публіки, а футбольні літописці занотовують перипетіїнепересічноїфутбольної битви, західного дербі до своїх книжок.
«Закарпаття» – ФК «Львів» 2-3
Голи: Давидов, 54, Штурко, 57 – Білий, 30, Яворський, 36, Танчик, 45+3
«Закарпаття»: 1 Олександр Надь, 2 Володимир Олефір, 4 Євген Лисицин (30 Александар Трішовіч, 46), 6 Сергій Нудний, 7 Мірко Райчевіч (к), 8 Антон Шендрік (77 Віталій Комарницький, 46), 9 Сергій Давидов, 17 Юрій Целих (10 Чарлес Невуче, 39), 22 Юрій Штурко (23 Владислав Микуляк, 73), 24 Ігор Чучман, 29 Олександр Нойок.
ФК «Львів»: 46 Богдан Когут, 4 Вадим Жук, 8 Іван Білий (к), 2 Ярема Каваців, 21 Андрій Мостовий, 6 Віталій Грицай, 9 Євгеній Чепурненко (13 Антон Приходько, 89), 17 Тарас Яворський (7 Дмитро Проневич, 63), 22 Володимир Танчик (18 Сергій Шаповал, 86), 10 Роман Мачуленко (20 Ігор Мельник, 67), 14 Антон Крамар (5 Данило Лазар, 90+3).
Попередження: Райчевич, 8, Надь, 71 – Білий, 5, Крамар, 21, Мачуленко, 37, Танчик, 71
Нереалізований пенальті: Нудний, 78 (вище воріт).