НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

Закарпатье – Карпаты – 1:1
© Закарпатье - Карпаты

«Хвала Богу, цих дикунів уже забрали...», - з полегшенням зітхнула старенька працівниця ужгородського стадіону «Авангард», спостерігаючи, як вболівальників «Карпат» виводять з трибун... Львівські ультрас, під час свого візиту до західних сусідів, знову довели, що їм немає рівних в Україні як за фантастичним вмінням підтримувати свою команду, так і за нульовим рівнем вболівальницької культури. Зламані сидіння, палаючі фаєри, підірвані петарди та вибухівка, та невинні побиті звичайні ужгородські уболівальники після гри просто на вулицях міста – усе це доробок карпатської торсиди із культурної столиці України.

Прошу вибачення за такий відступ від теми, але не відзначити цей момент не міг.

А тепер до самої надзвичайно напруженої гри, яка повністю виправдала назву – дербі. Із неймовірним настроєм вийшли на гру господарі поля. Дебют поєдинку був повністю за ужгородцями. І в швидкості, і в бажанні забити швидкий гол «Закарпаття» переграло «Карпати». Найближчим до успіху у ці хвилини був напевно Трішович, коли пробивав зі штрафного, але Тлумак витягнув м'яч з-під перекладини. Але гості витримали темп, відбились, і, цілком спокійно пішли забивати. Чи не найактивніший сьогодні у складі «Карпат», Михайло Кополовець (до речі, єдиний на той момент корінний закарпатець на полі), віддячив Кононову за місце в основі. Він накрутив на своєму фланзі досвідченого Комарницького, навісив точнісінько на голову потужного Батісти, а бразилець вколотив м'яч у сітку.

Після нелогічного пропущеного голу ужгородці дещо знітились. Гра вже не так вдавалась, як на початку тайму. Брак при передачах не дозволяв господарям реально загрожувати воротам Тлумака. Та й захист «Карпат» після голу заграв упевненіше. Одинокого Давидова на вістрі атак «Закарпаття» центрбеки «з'їдали».

На це одразу після перерви відреагував Гамула і випустив замість вже непотрібного другого опорника свіжого нігерійського форварда Невуче. Закарпатці знову суттєво додали у швидкостях, але підводили фланги. Точних передач зі бровок так і не було. Трішович втомився, а Іванов протягом усього матчу схоже не розумів, що від нього потрібно.

Чергова заміна знову додал активності закарпатцям. Гамула випускає «рудого джокера» Микуляка. Моменти біля воріт Тлумака стали виникати вже частіше. Найкращий був у Гомеса, який зряче бив у дальню дев'ятку з гострого кута, але голкіпер знову врятував. Між цим «Карпати» втратили чудову нагоду поставити крапку у мітчі. Мартинюк із неймовірною холоднокровністю прийняв м'яч на груди у карному майданчику господарів, прибрав захисників і пробив у кут, але тут вже Бабенко продемонстрував, за що його люблять закарпатські вболівальники.

Ну і далі розв'язка. За дві хвилини до завершення забиває Невуче, однак вже у другій грі поспіль робить це з офсайду. Але останні секунди гри таки відновили справедливість у цьому протистоянні. Той самий «рудий джокер» обігрався на фланзі із Давидовим, увірвався в штрафний майданчик і ювелірно точно пробив у ближній кут. 1:1 – фінальний свисток! І всі в один голос згадали львівський матч між цими командами у першому колі.

Закарпатці відплатили львів'янам за прикру поразку у гостях. А «Карпати» втратили свою можливість обійти «Дніпро».